e
sv

Vezir Su tabiat Parkı

60 Okunma — 08 Ocak 2016 22:43
avatar

ADMİN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

          Vezirsuyu Piknik Alanı

vezir-suyu-tabiatSamsun ili Vezirköprü İlçesi sınırlarında yer alan Vezirsuyu Tabiat Parkı, 35 ha’lık bir alana sahip olup, Samsun iline 133 km, Vezirköprü İlçesine 15 km mesafededir.

 Yıllık 75.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Sahaya Türkiye’nin ve Karadeniz Bölgesinin eşsiz kanyonlarından Şahinkaya Kanyonu 7 km uzaklıkta olup Tabiat Parkından tekne ile geziler düzenlenmektedir.

Ayrıca; sahaya yakın çevrede Kunduz Ormanları , Hititlerin kutsal kenti olduğuna inanılan Nerik ve özellikle Osmanlı İmparatorluğunun Köprülüler dönemine ait çok sayıda eser bulunduran Vezirköprü İlçesi bulunmakta olup diğer gezilip görülebilecek yerlerdir

 

Altınkaya Barajı’nın yanında Çaputlu mevkisinde Vezirköprü ilçesine 15 kilometre mesafede bulunan Vezir Suyu Tabiat Parkı bir doğa harikası.

 

vezir-suyu-tabiat-parkiŞu anda içinde bulunduğumuz alanda 1 tane kır gazinosu, 1 tane halı saha, 2 tane voleybol dönüşümlü basketbol sahası, 2 tane tenis kortu ve saha içersinde de muhtelif sayılarda kamelyalar, büfeler, yürüyüş yolu, seyir terası ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır
Karayoluna yakın ve kolay ulaşılabilir olması, sahip olduğu orman yapısı, yeşil ile mavinin buluştuğu eşsiz manzarasıyla orman havasını birlikte yaşamak ve piknik ihtiyacını karşılamak amacı ile kullanıcıların taleplerine cevap verecek güzel bir alan.

Vezirsuyu Piknik Alanı pikniğe elverişliliğinin yanı sıra, amatör balıkçılığa, kayık, jet ski, yelken gibi su sporlarına da uygun. Futbol, voleybol, basketbol, tenis, yürüyüş gibi spor aktivitelerine imkan veren Vezirsuyu Piknik Alanı’nı Vezirköprü için bir tanıtım fırsatıdır.

 

VezirsuyuTabiatParki 1          Vezirsuyu

 

Facebooktwitterpinterestlinkedin
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Vezir Su tabiat Parkı